Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

ITTF Warsaw 2023 warszawskie spotkanie branży turystycznej wraca do Pałacu Kultury i Nauki

Podziel się

Rozpoczynające swoją historię Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw, które odbędą się w dniach 16-18 marca 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, powstały w odpowiedzi na potrzeby branży turystycznej, która od dłuższego czasu zmaga się z różnymi wyzwaniami. Grupa MTP we współpracy z Polską Izbą Turystyki podjęła inicjatywę stworzenia nowej platformy do spotkań, dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój i promocję szeroko pojętej turystyki.

MAPKA ULOTKA

W 3 dni dookoła świata

Po kilkuletniej przerwie przedstawiciele państw, miast, regionów, biur podróży, touroperatorów, organizacji turystycznych, będą mieli okazję spotkać się na targach branżowych, które są idealną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń, czy też udziału w konferencjach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych. Na dwóch poziomach Pałacu Kultury i Nauki swoją ofertę zaprezentuje 150 wystawców z 30 krajów. Regionem partnerskim pierwszej edycji targów ITTF Warsaw zostało Mazowsze. Na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną regionu, która kryje w sobie wiele walorów przyrodniczych, piękne szlaki turystyczne oraz wyjątkowe imprezy kulturalne. Zagraniczną ofertę wyjazdów turystycznych zaprezentują między innymi: Czarnogóra, Grecja, Chorwacja, Maroko, Palestyna, Malta, Brandenburgia czy Tunezja. Warto odwiedzić również stoiska krajowych wystawców, gdzie oprócz konkurencyjnych cen za wakacyjne czy weekendowe pobyty na zwiedzających czekają również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz wiele innych niespodzianek.

Debaty, konferencje, prezentacje – z turystyką dla turystyki

Podczas ITTF Warsaw odbędą się konferencje, szkolenia, prezentacje i panele dyskusyjne, podsumowujące obecną sytuację na rynku, a także analizujące kierunki przemian zachodzących zmian zarówno w biznesie jak i w środowisku konsumentów. Warto zwrócić uwagę na kilka punków programu.

W czwartek 16 marca Polska Izba Turystyki zaprezentuje raport podsumowujący sezon 2022/2023, poświęcony zimowym wyjazdom Polaków. W tym dniu odbędzie się również panel branżowy poświęcony ochronie praw konsumenta rynku turystycznego, którego organizatorem jest Turystyczna Organizacja Otwarta, a także cykl wykładów poświęconych cyfryzacji branży turystycznej przygotowanej przez serwis przezmorze.pl. W foyer sali im. Goethego umieszczone zostaną stanowiska demonstracyjne najnowszych rozwiązań technologicznych.

Temat praw i obowiązków konsumentów będzie kontynuowany w piątek 17 marca, w tym dniu debatę na temat praw konsumentów usług turystycznych poprowadzi Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego. Będzie się ona składać z dwóch paneli: „Kiedy impreza/wyjazd staje się usługą turystyczną” i „Prawa konsumenta podstawą uczciwej konkurencji”.

Udział w debacie zapowiedzieli dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dominik Borek, dyrektor Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów UOKiK Łukasz Wroński, prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski, wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Krzysztof Szadurski i koordynator Europejskiego Centrum Konsumenckiego Karol Muż.

W programie branżowym zaplanowano również wykład zawierający praktyczne informacje na temat promocji turystyki w social mediach i prezentacje na temat turystyki rowerowej w Polsce, których organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych. Pełny program branżowy dostępny jest na stronie wydarzenia.

Sobota z podróżnikami

Miłośnicy podróżowania oprócz odwiedzenia ekspozycji wystawców i zapoznania się z ofertami turystycznymi na najbliższy sezon będą mieli okazję spotkać się ze znanymi i lubianymi podróżnikami, a także wziąć udział w prelekcjach. W programie zaplanowano występ Karola Okrasy, który opowie o regionach, które promują się poprzez wspaniałą lokalną kuchnię opartą o swojskie produkty i wielopokoleniowe tradycje kulinarne.

O tym jak się zdobywa najwyższe szczyty górskie posłuchamy podczas wystąpienia Moniki Witkowskiej, która jako druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która weszła na szczyt K2.

Będzie też coś dla tych, którzy marzą aby ich pasja podróżowania stała się sposobem na życie. Autorka bloga "Travel and keep fit" Alex Jaskółowska podpowie czy realnie da się żyć z podróżowania oraz jaka strategia i umiejętności są potrzebne, aby to zrobić.

W programie również wystąpienia podróżników z Soliści Adventure Club oraz prawdziwa gratka dla fanów czterech kółek – Szymon Nitka.

Serdecznie zapraszamy!