Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Konferencja branżowa "Cyfryzacja branży turystycznej"

Podziel się

Cyfryzacja polskiej turystyki staje się koniecznością. Rozwój narzędzi online może ułatwić polskim firmom dostęp do większej bazy klientów zwłaszcza, gdy oferta ma trafiać do młodszych użytkowników oraz klientów z zagranicy. Kto z nas nie marzy, żeby za pomocą jednego kliknięcia zarezerwować wymarzoną, najbardziej korzystną cenowo i najlepszą ofertę? Po raz pierwszy przy okazji Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw, organizujemy konferencję i panel dyskusyjny poświęcony cyfryzacji branży turystycznej. W programie wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny i prezentacje rozwiązań informatycznych dla turystyki. W foyer sali im. Goethego będą umieszczone stanowiska demonstracyjne najnowszych rozwiązań technologicznych.

„Cyfryzacja branży turystycznej. Czy turystyka podąży drogą e-commerce i będzie w pełni on-line?”

16 marca 2023, godz. 12:30 w sali Goethego

12.30 Otwarcie konferencji Daniel Kierdal

12:40 - 13:10 Trendy na rynku e-commerce i ich wpływ na turystykę. Jak trendy e e-commerce i oczekiwania klientów w obszarze UX mogą wpływać na turystykę. Jakie wyzwania stawiają przed branżą turystyczną.
Justyna Skorupska
- e-Izba, Accenture Song

Justyna Skorupska, Song Account Lead, Accenture Song oraz Członek Rady Izby Gospodarki Elektronicznej, której jest współzałożycielką. Ekspertka rynku e-commerce z ponad 25-cio letnim doświadczeniem w pracy w sektorze sprzedaży elektronicznej i łączeniu świata technologii z biznesem. Tworzy i wdraża strategie biznesowe w elektronicznych kanałach sprzedaży. Zaangażowana w edukację rynku e-commerce i tworzenie jego standardów. Autorka popularnej książki „E-Comerce. Strategia. Zarządzanie. Finanse”. Pracowała w największych firmach i korporacjach z branży IT i online, w których rozwijała swoją karierę poprzez wszystkie szczeble zarządzania. Wykładowca akademicki z obszaru handlu elektronicznego na Akademii im. L. Koźmińskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zachowania konsumentów w Internecie są w centrum jej zainteresowań naukowych. Prywatnie łączy życie w mieście z życiem na wsi i uwielbia nordic walking i podróże z mężem.

13:15 - 13:35 Wyzwania wynikające z cyfryzacji branży turystycznej z perspektywy multiagenta.
Jakub Biczkowski - Chief E-Commerce Officer, wakacje.pl

Jakub Biczkowski jest doświadczonym profesjonalistą z wieloletnim doświadczeniem w branży e-commerce, technologii, podróży i mediów cyfrowych. Obecnie Chief E-Commerce Officer w Wakacje.pl, gdzie nadzoruje utalentowany zespół odpowiedzialny za User Experience, Product Design, Traffic Acquisition, Content Management, Sprzedaż Online i Lead Generation. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora E-Commerce & Engineering oraz Dyrektora IT w Wakacje.pl, gdzie zarządzał zespołem odpowiedzialnym za Tworzenie Oprogramowania, Testowanie Oprogramowania oraz Zarządzanie Projektami.
Przed dołączeniem do Wakacje.pl Jakub pracował w Wirtualnej Polsce i Grupie o2, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Produktu i zarządzał szeroką gamą portali medialnych, w tym o tematyce biznesowej, finansowej, motoryzacyjnej, turystycznej i technologicznej. Pracował także dla TVN i Hypermedia.
Jakub posiada tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i jest pasjonatem technologii, uczenia głębokiego, zachowań klientów i strategii biznesowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i wiedzy Jakub z pewnością wniesie cenne spostrzeżenia na konferencję.

13:40 - 14:00 Płatności online - jak nie zepsuć procesu w branży turystycznej.

Mateusz Kurowski - Manager produktów e-commerce, mBank (paynow)

Mateusz Kurowski jest silnie związany z bankowością i branżą e-commerce. Od 2018 roku specjalizuje się w zagadnieniach związanych z płatnościami online. Jest to temat, którym się pasjonuje i z przyjemnością rozwija swoje kompetencje. Prywatnie lubi turystykę górską, sporty walki i jazdę na motocyklu.

14.05 - 14:25 Czy turystyka w Polsce przesypia rewolucję sztucznej inteligencji? Raport z badania branży: poziom wykorzystania sztucznej inteligencji w turystyce na tle innych branż.
Agnieszka Kukałowicz - co-Founder, CEO, Qtravel.AI

Agnieszka Kukałowicz jest pasjonatką IT i AI z dużym doświadczeniem w budowaniu złożonych systemów informatycznych. W 2010 roku jako współzałożycielka Qtravel.pl wdrożyła pierwszą na polskim rynku pełnotekstową wyszukiwarkę turystyczną. Obecnie w ramach Qtravel.ai
tworzy dedykowaną platformę dla rynku B2B - wyszukiwarkę semantyczną opartą na sztucznej inteligencji. Jej marzeniem jest zmiana sposobu poszukiwania turystyki na bardziej przyjazny turystom.

13:30 - 15:00 Panel Dyskusyjny - Obszary cyfryzacji w turystyce. (własny system, czy gotowa aplikacja, wyzwania procesu cyfryzacji, API economy - łączenie systemów partnerskich, jak zwiększyć sprzedaż online)


Prowadzący panel: Daniel Kierdal
Paneliści: Justyna Skorupska (e-Izba, Accenture), Jarosław Sokołowski (Akademia Leona Koźmińskiego), Jan Jakubaszek (przezmorze.pl/travelpay), Agnieszka Kukałowicz (Qtravel.AI), Kamil Sylwestrzak (ST.pl), Mateusz Kurowski mBank (paynow)

Podsumowanie konferencji - prezentacje i spotkania przy stolikach partnerów konferencji

 

ORGANIZATORZY:

 

 

 

PARTNER MERYTORYCZNY KONFERENCJI 

 

 

PARTNERZY KONFERENCJI