Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - Visit Malta

Podziel się

Malta to kraj w którym słońce świeci 300 dni w roku, średnia temperatura wynosi 18 stopni Celsjusza, a pora letnia trwa 8 miesięcy. Archipelag maltański to romantyczne plaże z rajskimi widokami, a także miejsce pełne historycznych budowli, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Maltańska Organizacja Turystyczna Visit Malta (Malta Tourism Authority) jest organizacją rządową, zajmującą się promocją turystyki na Wyspach Maltańskich oraz doradztwem w zakresie planowania i rozwoju branży turystycznej. Współpracuje zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym, zapewniając najwyższe standardy tworzonych produktów turystycznych. W kilkunastu państwach na świecie otworzyła swoje zagraniczne przedstawicielstwa, promując maltańską turystykę na innych krajowych rynkach. Od 30 listopada 2022 roku ma swoje oficjalne biuro także w Warszawie.

MTA promuje m.in. turystykę kulturową, aktywną, biznesową/MICE, rodzinną, religijną czy językową (EFLEnglish as a foreign language). Stawia na promocję short breaków i wyjazdów weekendowych, zarówno wśród par, rodzin, jak i grup przyjaciół.

Wyspy Maltańskie to trzy główne zamieszkałe wyspy: Malta, Gozo i Comino, które słyną ze wspaniale zachowanych świątyń, pałaców i fortyfikacji, będących świadkami bogatej, minionej historii. Malta przez ponad 100 lat była kolonią brytyjską. Powoduje to, że Wyspy Maltańskie są idealnym miejscem do nauki tego języka (angielski, obok maltańskiego, jest językiem urzędowym). W kulturze, dziedzictwie i kuchni kraju widać także liczne wypływy włoskie, arabskie czy francuskie. Ciekawostką jest fakt, że na Malcie znajduje się najwięcej na świecie obiektów o wartości historycznej i kulturowej w przeliczeniu na 1 km². Mała powierzchnia kraju sprawia, że wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Malta to także przepiękna natura: malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda – idealne dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Co roku Malta zajmuje wysokie miejsce międzynarodowych rankingach najlepszych miejsc do nurkowania. Na Maltę można bezpośrednio dolecieć z 7 lotnisk w Polsce.

Więcej informacji: https://www.visitmalta.com/en/about-us/