Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - SPA EGLĖS SANATORIJA

Podziel się

Zlokalizowane w dwóch litewskich kurortach – Druskiennikach i Birsztanach, Medical SPA Eglės sanatorija to prawdziwy dom wellness dla całej rodziny.

POZNAJ UZDROWISKO MEDYCZNE EGLĖS SANATORIJA

Uzdrowisko posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wellness. W nowoczesnym i modnym wystroju znajduje się bogactwo mądrości i ogromna wiedza na temat pielęgnacji zdrowia. SPA Eglės Sanatorija słynie z głęboko zakorzenionych tradycji leczenia uzdrowiskowego i naturalnych metod leczniczych: wody mineralnej, borowiny leczniczej oraz sprzyjających czynników klimatycznych. To naturalne środowisko, z którego litewskie kurorty słyną od wieków, w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami, innowacyjnym sprzętem, masażem, kinezyterapią, psychoterapią, terapią zajęciową i fizjoterapią. pozwalają realizować podstawową misję uzdrowiska czyli pomoc ludziom w odzyskaniu, utrzymaniu i wzmocnieniu ich zdrowia.

Na czym polega leczenie uzdrowiskowe?
Jest to proces oparty na czynnikach naturalnych i na dawnych tradycjach zintegrowanych z nowoczesną medycyną. W społeczeństwie panuje stereotyp, że leczenie uzdrowiskowe jest przeznaczone tylko dla osób chorych, starszych lub po urazach, ale leczenie uzdrowiskowe jest również potrzebne i korzystne dla osób w każdym wieku: dzieci, dorosłych i seniorów. Ponieważ każdy człowiek jest wyjątkową jednostką, której organizm, niezależnie od wieku, potrzebuje przerwy, aby wzmocnić ciało i odprężyć umysł.
Lecznictwo uzdrowiskowe kieruje się trzema głównymi zasadami: holistycznym podejściem do organizmu człowieka, uwzględniającym całą osobę – ciało, umysł, emocje i zachowanie – a nie tylko objawy, jakie wysyła organizm. Stosowane jest również podejście poznawcze, które uważa, że ​​myśli, nastrój, zachowanie, uczucia i doznania cielesne osoby są integralnymi częściami ciała, które wchodzą w interakcję z otoczeniem, wpływając na ciało fizyczne i mają bezpośredni wpływ na proces gojenia. A trzeci punkt widzenia to uważność – harmonia uczuć i umysłu.

Programy lecznicze
Medical SPA Eglės sanatorija oferuje swoim gościom bogatą ofertę programów odnowy biologicznej, która obejmuje zakwaterowanie w pokoju, 3 posiłki dziennie oraz konsultację lekarską,  3-6 zabiegów leczniczych dziennie (ilość ilość zabiegów różni się w zależności od wybranego programu). Dzieci przyjeżdżające z rodzicami są również mile widziane w medycznym uzdrowisku i mogą skorzystać z zabiegów leczniczych. Dla osób, które przeszły wirusa COVID-19 i chcą szybko odzyskać siły, w 2021 roku wprowadzono tu specjalny program leczniczo-rehabilitacyjny uzdrowiska.
Wszystkie szczegółowe opisy programów i ceny znajdziecie Państwo na stronie internetowej: sanatorija.lt, w dziale Programy lecznicze.
*oprócz Bed & Breakfast – ten program obejmuje nocleg w wybranym typie pokoju oraz śniadanie.

Zabiegi
Po wybraniu jednego z programów zabiegowych pierwszym krokiem jest konsultacja lekarska, podczas której przeprowadzana jest ocena stanu zdrowia, a następnie wybieranych jest od 3 do 6 najskuteczniejszych zabiegów dziennie: gimnastyka lecznicza, masaże, zabiegi borowinowe i wodne, fizjoterapia i relaksacja. Wszystkie zabiegi są ze sobą powiązane, uzupełniają się i wzmacniają efekt terapeutyczny, dlatego najlepsze efekty uzyskuje się integrując je. Zabiegi mają nie tylko głęboki wpływ na nasze ciało i problematyczne obszary, ale także na nasze myśli i uczucia. Jedne zabiegi wzmacniają mięśnie, inne rozluźniają, pobudzają krążenie, łagodzą ból, pozytywnie wpływają na organizm, poprawiają jakość snu, pomagają zredukować stres, niepokój itp.
W  uzdrowisku czas ma kluczowe znaczenie – przyjazd na kilka dni raczej nie poprawi znacząco stanu zdrowia. Dlaczego? Ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby się przystosować, zrelaksować i rozpocząć regenerację, zaleca się wybrać kurację uzdrowiskową trwającą od 5 do 10 dni, aby doświadczyć wymiernych korzyści z kuracji i poprawić stan zdrowia.

Uzdrowisko w Druskiennikach
Jest jak osobne małe miasteczko wellness, położone w pewnej odległości od centrum miasta i otoczone piękną przyrodą. Oprócz bloków mieszkalnych znajdują się tu dwa kompleksy basenów i saun (standard, economy i comfort), gabinety zabiegowe, bufety z wodą mineralną, stołówki serwujące catering w formie bufetu, kawiarnie, sale konferencyjne. W uzdrowisku powstała również przeszklona galeria, a także pokój zabaw dla dzieci, strefy wypoczynku i nowoczesny system biblioteczny, siłownie, ogród zimowy oraz zaplecze zewnętrzne: ścieżka refleksologii, ogród ziołowy, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, boisko do koszykówki i boiska do badmintona.
W Medical SPA Eglės sanatorija w Druskiennikach możesz wybrać poziom komfortu. Ekonomiczny jest dla miłośników spacerów na świeżym powietrzu – do większości zabiegów, stołówki, basenu i kompleksu saun można dojść ścieżkami zewnętrznymi. Standardowy poziom komfortu: tutaj większość usług – gabinet zabiegowy, kompleks basenów i saun oraz bufet z wodą mineralną. Komfort to najwyższy poziom komfortu. Zakwaterowani tu goście uzdrowiska mają dostęp do centrum zabiegowego, stołówki, kompleksu basenów i saun oraz zaplecza rekreacyjnego bez wychodzenia na zewnątrz i mają wszystko pod jednym dachem. Niezależnie od wybranego poziomu komfortu wszystkim klientom zapewniamy te same, najwyższej jakości usługi odnowy biologicznej i leczenia.

Uzdrowisko w Birsztanach
Medical SPA Eglės sanatorija w Birsztanach otoczone jest sosnowymi lasami, a w pobliżu przepływa Niemen. Jest to kompleks zlokalizowany w centrum miasta, składający się z czterech połączonych ze sobą bloków mieszkalnych oraz centrum zabiegowego. Tutaj goście uzdrowiska mogą wygodnie dotrzeć w dowolne miejsce, bez wychodzenia na zewnątrz, dlatego gościom oferowany jest tylko poziom komfort. Uzdrowisko posiada kompleks basenów i saun, centrum SPA, unikalną strefę Amber SPA, bufet z wodą mineralną, stołówkę serwującą catering w formie bufetu, kawiarnie, sale konferencyjne, pokój zabaw dla dzieci, strefy wypoczynku oraz nowoczesny system biblioteczny , siłownia oraz obiekty zewnętrzne – korty tenisowe i plac zabaw dla dzieci. Tutaj w uzdrowisku Birsztany obok głównego budynku znajdują się apartamenty, w których goście mogą przebywać ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

Wszystko, co warto wiedzieć o Medical SPA Eglės sanatorija
Przeprowadza się tu ponad 100 różnych zabiegów i około 50 różnych badań, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, wypróbować dodatkowe zabiegi oraz wykonać badania krwi lub inne badania podczas pobytu w uzdrowisku. Uzdrowisko medyczne, które ma długą tradycję leczenia, stale wzbogaca się o nowe zabiegi i co roku wprowadza innowacyjny sprzęt. Medical SPA Eglės sanatorija interesuje się najnowszymi technologiami medycznymi na Litwie i na świecie, stara się unowocześniać swoją działalność i dostosowywać się do stale poprawiających się osiągnięć naukowych.
Medical SPA Eglės sanatorija jest pierwszą organizacją wellness na Litwie, która uruchomiła aplikację mobilną dla klientów przybywających do uzdrowiska. Tutaj goście mogą zobaczyć harmonogram przepisanych im zabiegów, ocenić pracownika, który wykonał zabieg, łatwo i szybko znaleźć aktualności z zakresu medycyny uzdrowiskowej i nie tylko.
W kompleksie basenów i saun używana jest woda słodka i mineralna. Można tu skorzystać z podwodnych dysz masujących, zrelaksować się w wannach z hydromasażem, a zdrowie poprawić w saunach o różnej temperaturze i wilgotności, łaźniach parowych i saunach na podczerwień.
W czerwcu 2021 r. Medical SPA Eglės sanatorija otrzymało znak hotelarski Safe & Clean. Świadczy to o tym, że Medical Spa posiada najwyższe standardy bezpieczeństwa i czystości, obejmujące zdrowie personelu, bezpieczeństwo klientów, obsługę żywności, sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń.
Zarówno w Birsztanach, jak i Druskiennikach znajdują się sale zabaw dla dzieci, w których opiekę nad dziećmi sprawuje wychowawca świetlicy. Sala jest pełna zabawek, gier stołowych i gier komputerowych z technologią Kinect, aby zachęcić dzieci do aktywnego ruchu. Obsługa sali zabaw jest bezpłatna dla osób przebywających w medycznym uzdrowisku.
Podczas pobytu goście Medical SPA Eglė sanatorija mogą korzystać z szerokiej gamy imprez i zajęć rekreacyjnych: występy muzyczne na żywo, wieczory filmowe, bingo i quizy, wystawy malarstwa, możliwość wypożyczenia książki itp.

Czekamy na Twoją wizytę!
Medical SPA Eglės sanatorija – czeka na Twoją wizytę! Aby życie znowu było przyjemnością!

Więcej informacji i rezerwacja pod numerem: +370 313 60 220
E-mail: druskininkai@sanatorija.lt lub birstonas@sanatorija.lt
Witryna internetowa: www.medicspa.lt

 

SPA EGLĖS SANATORIJA