Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - Sharyem Tours

Podziel się

Sharyem Tours ma bogate doświadczenie w zapewnianiu ekscytujących i dostosowanych do indywidualnych potrzeb wycieczek po jednym z najbardziej zróżnicowanych geograficznie, kulturowo, historycznie i antropologicznie krajów na świecie. Nie jest ważne, dokąd jedziesz… najważniejsze jest to, z kim jesteś: wycieczki Sharyem to najlepsza rada, abyś mógł cieszyć się wakacjami!

Historia Etiopii opiera się na niezliczonych miejscach historycznych, które związane sią z cywilizacją sięgającą 4000r. p.n.e., Wielkie imperium Aksum rządzone przez dynastię władców obejmuje królową Sabę, aż do dynastii Salomona założonej przez Menelika, trwało do 1974 r., kiedy to 237 monarcha Selassie został obalony. Archeologicznie istnieją miejsca z rzeźbami naskalnymi i malowidłami, które sięgają 3000 r. p.n.e. Pod względem kulturowym mieszkańcy Etiopii mają silne powiązania etniczne, tradycje i praktyki sięgające czasów nubijskich (Sudan był wcześniej znany jako Nubia).

Religia
Główne religie w Etiopii to chrześcijaństwo i islam. Większość etiopskich chrześcijan należy do Etiopskiego Kościoła Prawosławnego. Chrześcijanie i muzułmanie żyją w Etiopii od pokoleń w harmonii obok siebie.

Język
W Etiopii mówi się od 70 do 80 języków, z których większość to semickie lub kuszyckie gałęzie rodziny afroazjatyckiej. Semetyckimi językami północnej Etiopii są Amharigna (amharski) i Tigrigna, wywodzące się z Ge’ez, języka starożytnego języka Axum, który jest nadal używany przez Etiopski Kościół Prawosławny. Głównym językiem kuszyckim dominującym w południowej i wschodniej Etiopii jest Oromifa (Oromigna), język Oromo. Amharigna pozostaje lingua franca w większości części kraju.

Kalendarz
Etiopia przestrzega kalendarza juliańskiego, według którego rok ma 12 miesięcy po 30 dni, a ostatni 13 miesiąc po pięć lub sześć dni. Nowy rok zaczyna się 11 września. Kalendarz etiopski jest spóźniony o siedem lat i osiem miesięcy w stosunku do kalendarza gregoriańskiego.

Czas etiopski
Etiopia wyprzedza czas GMT o 3 godziny i podobnie jak w Kenii i Tanzanii czas mierzony jest w 12-godzinnych cyklach, począwszy od 06:00 i 18:00. Tak więc, pytając o godzinę, ważne jest, aby ustalić, czy na przykład godzina 3:00 oznacza godzinę 09:00 czy 21:00! A może zamiast tego jest godzina 15:00 czasu europejskiego?

Północna Etiopia
Północna Etiopia to skarbnica tajemnic i cudów. Ten oszałamiający region szczyci się niezwykłą głębią historii. Podczas swojej podróży zobaczysz najpopularniejsze destynacje turystyczne w kraju.

Poludniowa Etiopia
Kierowanie się na południe w Etiopii to intrygujące i magiczne przeżycie. Topografia Wielkich Rowów Afrykańskich i naturalnie ukształtowana sceneria zapierają dech w piersiach.

Wschodnia Etiopia
Awash do Harar Jadąc na wschód, przez Debre Zeit, dobra droga prowadzi do Parku Narodowego Awash, położonego na nizinach na wschód od Addis Abeby. Kemping nad rzeką, Awash jest doskonałym miejscem do oglądania zwierzyny łownej.

Więcej informacji na stronie: www.sharyemtoursethiopia.com
Facebook: https://www.facebook.com/sharyemtoursethiopia