Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - Maroko

Podziel się

Maroko ma wieloletnie tradycje płynnie połączone z nowoczesnością. Przez wieki zachowało swoje dziedzictwo kulturowe, które wykorzystuje jako dźwignię rozwoju. W Marrakeszu czy Medinie poznasz magnetyczne zalety niezmiennych rytuałów lokalnej społeczności, podczas gdy Guéliz i Hivernage oferują najnowocześniejsze udogodnienia i infrastrukturę. Połączenie nowoczesności i tradycji ucieleśnia prawdziwą siłę Maroka.

Maroko, tygiel dynastii i kultur

Każdy kraj ma swoją własną historię: fakty historyczne, wydarzenia i ważne kamienie milowe, które nadały temu krajowi prawdziwą wartość historyczną. Historia kraju to jedno z wydarzeń uznanych za godne pamięci, co doskonale odnosi się do Maroka. Z kilkoma dynastiami, które następowały po sobie przez lata: dynastia Idrysydów, dynastia Almorawidów, dynastia Almohadów, dynastia Merinidów, dynastia Saadytów i dynastia Alaouitów, Maroko zyskało międzynarodowe uznanie jako kraj wielokulturowy, z kilkoma rodzajami dziedzictwo uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo. Maroko to jedno z ulubionych miejsc miłośników odkryć, najbardziej zafascynowanych przyrodą, historią, sztuką życia i marokańską gościnnością. Doświadczenia zdobyte podczas podróży po Maroku sprawiają, że są bardzo zadowoleni z pobytu.

Piękno kamieni

Od północy po południe Maroko słynie z zapierającej dech w piersiach architektury oraz przeplatającej się historii i legend. Mury obronne, medyny, minarety, monumentalne bramy, a nawet ksary i kasby, kraj jest doskonale zachowany. Pozwala odkryć architektoniczne skarby Maroka.

Medina, miejsce wielokulturowe

Pomimo nowoczesnej transformacji Maroko nigdy nie straciło z oczu swoich głęboko zakorzenionych tradycji. Magiczna medyna to tradycyjna kultura marokańska osadzona w codziennym życiu ludzi. Tradycyjna medyna, zwykle otoczona murami, zaprasza do odkrywania jej najgłębszych skarbów podczas wijących się wąskich uliczek. Sklepy rzemieślnicze, fontanny, meczety… Setki ludzi mieszkają i pracują w jego ochrowych murach, przekazując swoją wiedzę kolejnym pokoleniom.
W Fezie, Tetouanie, Essaouirze i Marrakeszu te wolne od samochodów i najlepiej zachowane historyczne miasta szybko stały się światowym dziedzictwem. Niezależnie od tego, czy znajduje się w cesarskim mieście, nadmorskim mieście, czy w górach, Medinas przeniesie Cię z powrotem do historii.
Poznaj zagadkowe stare dzielnice i zanurz się w ich magicznej atmosferze.

Maroko, kraina cudów krajobrazów

Na skrzyżowaniu Europy i Afryki, otoczone wodami Morza Śródziemnego i otwierające się na bezkres Oceanu Atlantyckiego, Maroko jest krainą czarów dla miłośników przyrody. To „kraina odległego zachodu słońca”, miejsce pełne kontrastów, z historią liczącą dwa tysiące lat, pobudzi Twoją ciekawość. Na tych ziemiach, gdzie następowało po sobie kilka dynastii, odkryjesz pozostałości największych cywilizacji śródziemnomorskich. Na północy kraju stoją rzymskie ruiny Volubilis.
W Rabacie elementy architektury są dowodem obecności starożytnych Francuzów. Wszędzie indziej znajduje się kilka skarbów związanych z cywilizacjami muzułmańskimi: Kasbah Oudayas i zielone połacie ogrodów Menara.
Pomiędzy morzem a górami, pustynnymi piaskami i zielonymi równinami wyświetlane są oszałamiające panoramy, które obsypują Cię spokojem i naturalnym pięknem; urzekające żywe obrazy z bogactwem awanturniczej kultury przenoszą cię w najsurowszą naturę.

Maroko ma długą i bogatą historię. Ślady przeszłości wciąż żyją od czasów przedrzymskich i rzymskich, fenickich, starożytnych i prehistorycznych, w tym ślady dinozaurów lub rupestral. Wszędzie świadczą o bogatym dziedzictwie kraju i obiecują wzbogacający pobyt.

Gastronomiczna podróż po marokańskich smakach

Kulinarne dziedzictwo Maroka obejmuje głęboko zakorzenione tradycje i różnorodność kulturową tego kraju. Kuskus, Tajine, Pastilla, Mrouzia i R'fissa to niektóre z charakterystycznych potraw tego kraju, którym nie można się oprzeć. Subtelnie skomponowana z szerokiej gamy uderzających smaków i zapachów kuchnia marokańska czerpie swoją oryginalność z połączenia tradycji kulinarnych berberyjskich, arabsko-andaluzyjskich i żydowskich. Dzięki bogatemu dziedzictwu kulturowemu charakterystycznemu dla każdego regionu Maroko zbudowało niekwestionowaną reputację na całym świecie.

Wieloletnie tradycje

Bogaty kraj o długoletniej kulturze, Maroko jest domem dla tętniących życiem tradycji zachowanych przez pokolenia. Każdy festiwal, rytuał lub specjalne zgromadzenie jest symbolem żywej sztuki w kraju. Posmakuj tradycyjnych marokańskich doświadczeń w każdym zakątku podczas pobytu.

More information: https://www.visitmorocco.com/pl

Maroko - królestwo światła