Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - Grecja

Podziel się

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna powstała w 1950 r. i od tamtej pory odgrywał główną rolę w koordynowaniu i wdrażaniu polityki państwa w sektorze turystyki. Jest nadzorowana przez Helleńskie Ministerstwo Turystyki w wypełnianiu godnego pozazdroszczenia zadania promowania tak pięknego kraju, jak Grecja.

Grecja to kraj mocno rozwinięty turystycznie. Decydując się na wypoczynek w tym kraju możemy wybierać spośród 27 regionów turystycznych! Górsko-morskie krajobrazy, lazurowe morze, słońce  i oliwki każdego roku przyciągają mnóstwo turystów. Dodatkowo każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ dostępne są zarówno niskobudżetowe opcje noclegów, jak i ekskluzywne hotele z Aquaparkami i mnóstwem animacji.

Linia brzegowa tego kraju jest długa i bogata w różnego rodzaju plaże – piaszczyste, kamieniste, żwirowe, złote, białe, a nawet różowe. Ciekawym faktem jest to, że kreteńska plaża Elafonisi  uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie. Kolejnym elementem przyciągającym turystów są liczne wyspy, które oferują różnorodne atrakcje. Wśród greckich wysp znajdziemy nie tylko takie, które oferują atrakcje dla rodzin z dziećmi, miłośników imprez, czy osób ceniących sobie spokój, ale również wyspy z niemal nietkniętą naturą, które będą rajem dla wielbicieli przyrody.

Poza pięknymi widokami Grecja przyciąga uwagę zabytkami oraz kulturą. Na terenie kraju znajduje się aż siedemnaście obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno sfera kulinarna jak i kulturowa budzi wśród turystów spore zainteresowanie. Grecy słyną z tego, że są narodem rozśpiewanym i roztańczonym. Muzyka i tańce towarzyszą im zarówno od święta, jak i na co dzień, co swoje początki ma w starożytności, kiedy to organizowano huczne zabawy na cześć bogów. Skutkiem tego są liczne festiwale i wydarzenia świąteczne, które przyciągają szczególnie osoby zainteresowane bliższym poznaniem greckiej kultury.

Więcej informacji na stronie: www.visitgreece.gr

 

Greek National Tourism Organization- Office in Warsaw

GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION -POLAND & CZECH REPUBLIC

Mokotowska 46a/10, 00-543 Warsaw, Poland

Τ: +48 224160542  

Email: info@visit-greece.pl

 

Visit Greece Facebook YouTube Twitter Flickr Pinterest Foursquare 

Grecja na weekend

Grecja na zawsze