Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - Chorwacja

Podziel się

Istnieje co najmniej 10 powodów, dla których Twoje wakacje w Chorwacji będą niezapomniane.

Wakacje w Chorwacji są jak kadry z pięknego filmu, w którym główną rolę grają czyste morze, magiczne wybrzeże z ponad 1000 wysp, zabytki historyczne, wyborna kuchnia i wyjątkowe letnie festiwale. Jeśli szukasz 10 powodów, dla których Twoje wakacje w Chorwacji będą niezapomniane, trafiłeś we właściwe miejsce.

 Morze ze snów

Niekończąca się błękitna przestrzeń to obraz zapierających dech w piersiach. Poznaj turkusowe zatoki, wsłuchaj się w delikatny szum fal i spędź cały dzień na jednej z urokliwych plaż.

 

Pasjača, fot. Aleksandar Gospić_CNTB

 

1000 wysp

 

Liczba, którą trudno sobie wyobrazić, a która istnieje naprawdę w Chorwacji. Zakochaj się w eleganckim luksusie Hvaru, nieskażonej przyrodzie Lastova, filmowych sceneriach Visu lub rzeźbionych w kamieniu Kornatach. Każda chorwacka wyspa kryje w sobie wyjątkową historię.

 

Mljet, fot. Aleksandar Gospić_CNTB

 

 Bajkowe plaże

Od Istrii po Dubrownik chorwackie wybrzeże obfituje w plaże, które swoim urokiem zachwycają każdego.
Podziwiaj naturalny, fascynujący kształt plaży Zlatni Rat, przekonaj się sam dlaczego Rajska Plaża to prawdziwy raj na ziemi, poczuj się jak prawdziwy król na Plaży Królowej i odkryj magię plaży Stiniva na wyspie Vis.

 

Plaża Pasjača, fot. Zoran Jelača_CNTB

 

Żeglowanie

Chorwacja to prawdziwy raj dla żeglarzy, zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Wypłyń na morską przygodę i odkryj ukryte zatoki. Wspaniałe morze, słońce i idylliczna przyroda… czego chcieć więcej.

Sakarun, Dugi otok, fot. Aleksandar Gospić_CNTB

Scenografia filmowa
Piękno Chorwacji zostało uwiecznione w wielu znanych filmach i serialach.
Odkryj miejsca, w których nakręcono Grę o tron, dowiedz się, które miasto zagrało w Gwiezdnych wojnach i nieprzypadkowo zaśpiewaj przeboje Abby na jednej z przepięknych wysp Adriatyku.
Czekają na Ciebie niezwykłe chwile wprost jak z filmu.

 

Lastovo, fot. Aleksandar Gospić_CNTB

 

Aktywnie
Chorwacja to idealny wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku. Piesze wycieczki, jazda na rowerze, wioślarstwo, SUP, nurkowanie, skoki na bungee…
Sprawdź jak wiele atrakcji i wydarzeń sportowych na Ciebie czeka.
Poczuj adrenalinę w Chorwacji.

Przez żołądek do serca

To stare przysłowie nabiera nowego znaczenia podczas pobytu w Chorwacji. Spróbuj lokalnych specjałów, delektuj się soczystymi owocami i warzywami, skosztuj wyjątkowych win.
Chorwacja przygotowała dla Ciebie prawdziwą rapsodię smaków i aromatów.

Kamienni świadkowie przeszłości
Mury Miejskie w Dubrowniku, Pałac Dioklecjana w Splicie, Stare Miasto w Korčuli, Arena w Puli … Pełne historii zabytki rozsiane są wzdłuż całego wybrzeża.

 Komiža, fot. Zoran Jelača_CNTB 

Przepiękna pogoda
Chorwacja jest jednym z najbardziej słonecznych regionów basenu Morza Śródziemnego – tu możesz cieszyć się słońcem przez 2600 godzin rocznie. Odpoczywając na plaży, śmiało zaśpiewaj legendarny hit: „Let the sun shine”.

Latarnia Host, fot. Zoran Jelača_CTNB

Lato to czas zabawy
Liczne letnie festiwale, imprezy kulturalne i bogate życie nocne rozbudzą w Tobie chęć do zabawy podczas wakacji w Chorwacji. Odpocznij, jest lato!

 

 

Więcej informacji na stronie: www.chorwacja.hr

Facebook Twitter YouTube Instagram