Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Wystawca ITTF Warsaw - Brandenburgia

Podziel się

Brandenburgia leży tuż za polską zachodnią granicą i jest jednym z krajów związkowych tzw. landów. Ta idylliczna okolica to najbardziej rozległy krajobraz rzek i jezior w Europie.

 

Region ten świetnie się nadaje na aktywne wakacje. Imponująca przyroda, 3.000 jezior, ponad 30.000 km rzek są rajem dla kajakarzy, wioślarzy, żeglarzy, osób uprawiających surfing czy też sterników urlopowych łodzi czarterowych. Podziwiać przyrodę i kulturę w odpowiednim dla siebie tempie to oferta dla rowerzystów. Kraina dość płaska, co najwyżej lekko pofałdowana oferuje dobrze rozbudowaną sieć ponadregionalnych i regionalnych szlaków i ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 7.000 kilometrów.

Jedne ze szlaków prowadzą wzdłuż rzek, jak te nad Odrą, Szprewą i Nysą, inne z kolei pokonują trasę z Berlina na wyspę Uznam albo do Kopenhagi. Jednym z najbardziej ciekawych wyzwań jest szlak rowerowy księcia Pücklera, biegnący przez region byłych kopalni odkrywkowych na Dolnych Łużycach.

Brandenburgia jest również krainą pałaców, ogrodów i parków jak np. Pałac Rheinsberg położony na północy Brandeburgii czy też romantyczny park i pałac księcia Puecklera w Branitz niedaleko Chocieboża.

Pałac i park Sanssouci w Poczdamie należą do najsłynniejszych atrakcji regionu. Poczdam, stolica landu, miasto światowego dziedzictwa kultury UNESCO z siedemnastoma różnymi pałacami i ogrodami oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny, np. Biosfera Poczdam, Park Filmowy Babelsberg a zainteresowani sztuką powinni odwiedzić muzeum Barberini oraz nowe muzeum Mińsk.

 

Zapraszamy na na wakacje i wyprawy, wycieczki szkolne, wypoczynek welness czy też imprezy MICE.

Odwiedź nasze stoisko i odkryj Brandenburgię!

www.facebook.com/odkryjbrandenburgie/

www.youtube.com/user/OdkryjBrandenburgie