Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Rusza 30 edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Podziel się

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej to cykliczne wydarzenie promujące literaturę krajoznawczą i turystyczną, a przede wszystkim popularyzujące wiedzę o bogactwie i dorobku kulturowo-historycznym naszego kraju. Z radością informujemy, że tegoroczna jubileuszowa edycja przeglądu została objęta patronatem Grupy MTP.

Konkurs na książkę krajoznawczą i turystyczną zostanie przeprowadzony w sześciu kategoriach. Jury oceni walory merytoryczne i poziom edytorski nadesłanych publikacji, wydanych na terenie kraju w latach 2021–2022. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej wartościowych dla branży turystycznej publikacji na rynku księgarskim oraz spopularyzuje wydawnictwa promujące turystykę i krajoznawstwo w Polsce.

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej odbywa się po raz trzydziesty. Pierwsze dwie edycje odbyły się w Białymstoku, pierwsza w 1987 roku z inicjatywy działaczy PTTK, a od trzeciej edycji Przegląd odbywał się na terenie Wielkopolski i był współorganizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Trzydziesta jubileuszowa edycja Przeglądu jest powrotem do korzeni tej znakomitej imprezy. Organizatorem 30 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w imieniu którego działają Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK, Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie, Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku oraz Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych. Realizatorem bezpośrednim Przeglądu został Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku, a gala finałowa konkursu przewidywana jest na Uniwersytecie w Białymstoku, gdzie zaprezentowane zostaną publikacje nadesłane do udziału w konkursie.

Książki należy przysyłać na adres Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku do dnia 10 września 2022 r. Zgłoszone publikacje będą promowane na stronie internetowej oraz na fanpage FB Przeglądu. Uroczyste ogłoszenie wyników Przeglądu planowane jest na początek listopada 2022 r. Dodatkowo organizatorzy przewidują wprowadzenie głosowania on-line na najciekawszą publikację zgłoszoną do udziału w 30 Przeglądzie. Szczegóły oraz formularz zgłoszenia zamieszczone są na stronie:

www.przegladksiazki.pttk.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej 30 edycji konkursu.

Zobacz REGULAMIN KONKURSU