Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Poznaj współwystawców Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO)

Podziel się

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) jest podmiotem publicznym działającym pod auspicjami greckiego Ministerstwa Turystyki, odpowiedzialnym za promowanie Grecji jako destynacji turystycznej. Rolą Organizacji jest zachęcanie podróżnych do odwiedzania i odkrywania kraju oraz pomoc w zwiększaniu świadomości i wiedzy na temat Grecji. GNTO realizuje swoje podstawowe cele poprzez udział w targach turystycznych, wystawach i wydarzeniach bezpośrednio i pośrednio związanych z turystyką, a także poprzez szeroko zakrojone kampanie reklamowe. GNTO działa na kilku kluczowych rynkach, w tym również w Polsce

Greckia Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) powstała w 2017 roku oddział w Warszawie odpowiada za promocję kraju w Polsce i Czechach.

Siedziba organizacji w Warszawie:
Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna, Biuro na Polskę i Czechy
Mokotowska 46a/10, 00-543 Warszawa, Polska
Τel.: +48 224160542, Email: info@visit-greece.pl

www.visitgreece.gr oraz www.visit-greece.pl

Zapraszamy gości targowych na wydarzenia specjalne:
W piątek 17.03.2023 o godz.12:30 w sali Goethego zapraszamy profesjonalistów z branży turystycznej oraz przedstawicieli prasy do obejrzenia prezentacji naszych ekskluzywnych destynacji turystycznych i sieci hotelowych.Prezentacja jest połączona z degustacją kuchni greckiej.

W sobotę 18.03.2023 o godz. 12:30 zapraszamy gości i uczestników do sali Starzyńskiego na nasze stoisko, gdzie odbędzie się prezentacja dotycząca historii języka greckiego połączona z małym konkursem, przygotowane przez uczniów Szkoły Greckiej i Międzynarodowej Szkoły Europejskiej w Warszawie.

Podczas Miedzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw swoją ofetę zaprezentują:

1) Region Północnego Morza Egejskiego
Na północno-wschodnim krańcu Morza Egejskiego dziesięć unikalnych wysp oferuje odwiedzającym niezapomniane wrażenia: Samos, Lesbos, Chios, Limnos, Ikaria, Oinousses, Iroiki Nisos Psaron, Fournoi i Thymaina. Te wyjątkowe wyspy o szerokiej ofercie kulturalnej, bogatej tradycji i wyśmienitych lokalnych produktach to miejsce wypoczynku, które odwiedzający odkrywać mogą bez końca.
Strona: https://www.pvaigaiou.gov.gr/

2) Region Macedonii Wschodniej i Tracji
Nasz region znajduje się w północno-wschodniej części Grecji. Odwiedzający nas goście znajdą tu piękną przyrodę, zachwycające krajobrazy, krystalicznie czyste wody naszych plaż, ważne stanowiska archeologiczne, autentyczną tradycyjną kuchnię grecką i mnóstwo alternatywnych atrakcji. Odwiedź nas!
Strona: https://www.emtgreece.com/en/

3) Region Macedonii Środkowej
„Region Macedonii Środkowej, będący drugim co do wielkości regionem Grecji, rozciąga się na terenach historycznej krainy starożytnej Macedonii. Stolicą regionu są Saloniki, pełniące rolę dynamicznej metropolii regionu Półwyspu Bałkańskiego. Obszar ten stanowi silny ośrodek polityczny, gospodarczy i przemysłowy północnej Grecji.
Różnorodność oraz turystycznie cenne zasoby naturalne i kulturowe Macedonii Środkowej, takie jak mityczny szczyt Olimp, zabytki związane z kulturą chrześcijańską i epoką bizantyjską, nowożytne i współczesne dziedzictwo kulturowe Salonik, muzea i stanowiska archeologiczne Dion - Vergina - Pella – Amphipolis, sprawiają, że Region Macedonii Środkowej zajmuje poczesne miejsce wśród najważniejszych destynacji turystycznych w Europie i na świecie ”.
Strona: www.visit-centralmacedonia.gr

4) Region Krety
„Kreta to klejnot lśniący w Morzu Śródziemnym. Wyspa ta, leżąca na południowych rubieżach Europy, jest kolebką cywilizacji europejskiej. Dumni i gościnni Kreteńczycy słyną ze swej bogatej kultury, innowacyjnego i niezłomnego ducha oraz wyśmienitej i zdrowej kuchni. Kreta łączy przeszłość i teraźniejszość scalając w sobie bogactwo starożytnego dziedzictwa ze współczesną historią. Jest to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych Grecji! ”
Strona: https://www.incrediblecrete.gr/

5) Zeus International Hotels & Resorts
Zeus International Hotels and Resorts jako swoją misję obrał tworzenie wyjątkowych destynacji oraz niezwykłych doświadczeń poprzez promowanie greckiej gościnności od 2014 roku.
W każdym z 22 hoteli należących do Zeus International Hotels & Resorts w Europie Wschodniej, filozofia i pasja firmy rozwijają się wokół dostarczania najwyższej jakości luksusowych usług, nie tracąc przy tym na przyjazności i bezpretensjonalności. Dokłada się tu wszelkich starań, aby zapewnić niezapomniane wrażenia każdemu z naszych gości. Ten raj gościnności jest przystosowany do zapotrzebowań na miarę 21 wieku i oferuje rozwiązania dla każdego typu współczesnych podróżnych, rodzin, par, podróżujących służbowo, miejskich wędrowców, poszukiwaczy relaksu bądź przygód.
Twój dom z dala od domu możesz znaleźć w centrum miasta, miejskim lub artystycznym hotelu, w podmiejskim luksusowym kurorcie lub w holistycznym uzdrowisku wellness SPA nad morzem lub wśród górskich szczytów. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż po Grecji, Włoszech, Rumunii czy po Cyprze, przeżyjesz niezapomniane wrażenia inspirowane kulturą każdego miejsca docelowego i zgodnie z naszą filozofią tworzenia niezapomnianych, autentycznych relacji z naszymi gośćmi. Dowiedz się więcej tutaj.
Strona: https://zeus.international/

6) Grecotel – Wiodące Luksusowe hotele i ośrodku w Grecji
Nazwa Grecotel jest synonimem wysokiej jakości hoteli, spersonalizowanej obsługi, tradycyjnej greckiej gościnności oraz troski o środowisko i kulturę Grecji. Ponad cztery dekady od powstania w 1981 roku Grecotel SA jest największą siecią hotelową w Grecji z 40 hotelami wypoczynkowymi i łączną liczbą ponad 17 000 łóżek. Grecotel Hotels & Resorts (hotele 4* i 5*) znajdują się na Krecie, Korfu, Zachodnim Peloponezie, Rodos, Mykonos, Kos, Riwierze Ateńskiej, Atenach, Larissie, Aleksandropolis. Grupa oferuje cztery odrębne marki – Boutique, Beach Luxury, Lux Me i Lifestyle All In Hotels & Resorts
Strona: https://www.grecotel.com/

7) Region Grecji Zachodniej
Niezliczone obrazy z całym Morzem Jońskim w tle. Wspaniałość zachodu po dniu pełnym wrażeń. Niewyczerpana przyroda, rzadkie rośliny i zwierzęta, rzeki, jeziora, laguny. Unikalne, autentyczne produkty. Rozległe plaże i wysokie, piękne góry, a wśród nich Olympia, Messolongi, Kalawrita: miejsca, które zdefiniowały naszą historię i kulturę, a których nazwy krążą po świecie. To jest zachodnia Grecja. Epicka! Taka jest Olimpijska Kraina.
Strona: https://olympianland.gr/

8) Region Epiru
Epir znajduje się w północno-zachodniej Grecji i jest miejscem jedynym w swoim rodzaju: dzięki godnej pozazdroszczenia kombinacji kultur i tradycji oraz unikalnemu dla Grecji środowisku naturalnemu, nigdy nie przestaje zaskakiwać i zachwycać swoich gości.
Epir to wysokie góry, głębokie wąwozy, rwące rzeki, rzadką roślinność, górskie jeziora i zalesione zbocza, przez co jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody o każdej porze roku.
Wybrzeże Epiru jest niewątpliwie jednym z tych zapierających dech w piersiach miejsc, oferujących niesamowite plaże, które obejmują 200 kilometrów krystalicznie czystych, błękitnych wód i tajemniczych zatoczek. Ta ogromna, skąpana w Morzu Jońskim linia brzegowa zaczyna się od Igumenitsy, a kończy w Prewezie.
Więcej informacji na stronie: www.epirusforallseasons.gr

9) Region Tesalii
Tesalia to miniatura Grecji z wyjątkowymi wyspami (Sporady), niezwykłymi plażami, górami (pośród nich najważniejsza z gór - Olimp), dziedzictwem religijnym (słynne Meteory), krajobrazami o niezrównanej urodzie (jezioro Plastiras, Pertouli, Tempi) nowoczesnymi miastami, bogatą kulturą. Jeziora, rzeki i żyzne doliny, dzikie i piękne góry są domem dla ludzi od tysięcy lat. Zabytki archeologiczne, bizantyjskie twierdze, klasztory, historyczne wioski i starożytne tradycje świadczą o integralnej i ciągłej kulturze. Tesalia w każdym ze swych oblicz skrywa inny, magiczny krajobraz... A każda chwila to inne, niezapomniane przeżycie.
Strona: http://www.mythessaly.com/