Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Nowy prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Podziel się

Rafał Szmytke otrzymał nominacją na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Prezesem będzie nie pierwszy raz.

Rafał Szmytke (na zdjęciu stoi w środku) był już prezesem POT.

 

Rada POT jednogłośnie głosowała za jego kandydaturą. Aktualny prezes POT oficjalną nominację odebrał z rąk ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka w środę, 13 kwietnia. 

Rafał Szmytke (na zdjęciu w środku) był już prezesem POT w latach 2008–2016. W samej organizacja pracował w latach 2001–2016.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również tytuł Master of Business Administration – Rotterdam School of Management. 

Był managerem ds. projektów hotelowych w Polskim Holdingu Nieruchomości, przewodniczył radom nadzorczym Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki i Centrum Edukacji Turystycznej, pełnił także funkcję Pełnomocnika Ministra Skarbu Państwa w Instytucie Turystyki.

Kierownicze doświadczenie zdobywał na stanowiskach w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, Ministerstwie Zdrowia oraz jako pracownik naukowy w AWF w Warszawie. Ostatnio pełnił funkcję prorektora w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.

„Turystyce oddał się nie tylko zawodowo, ale i społecznie. Współorganizował m.in. Ogólnopolski Rajd „Palmiry”,  przewodniczył Sportowemu Centrum Survivalu i Eksploracji. Ma również na swoim koncie liczne publikacje z zakresu turystyki kwalifikowanej i przygodowej” – czytamy na stronie POT o nowym prezesie.

Jest też instruktorem sportu: lekkoatletyki, pływania, judo, survivalu, strzelectwa sportowego, samoobrony. Ma patent żeglarza jachtowego, licencję pilota paralotniowego oraz płetwonurka II stopnia CMAS, PADI.

Rafał Szmytke zastąpił na stanowisku prezesa POT Rafała Szlachtę, odwołanego z tego stanowiska pod koniec grudnia 2021 r. Przez kilka miesięcy obowiązki prezesa organizacji pełniła wiceprezes organizacji Anna Salamończyk-Mochel.

Źródło: POT