Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Najlepsze trasy i szlaki rowerowe według Szymona Nitki

Podziel się

O najlepszych trasach i szlakach rowerowych opowie Szymon Nitka - bloger Znajkraj, promotor turystyki rowerowej, piszący o rowerach m.in. w National Geographic Traveler. Jest aktywnym promotorem turystyki rowerowej, prawdopodobnie tym... najaktywniejszym. Prowadzi blog Znajkraj, gdzie pisze o rowerach w National Geographic Traveler, prowadzę popularne profile w social mediach, pisuję w innych mediach.

Podczas prezentacji dowiemy się  o najlepszych praktykach w turystyce rowerowej, które sprawiają, że turystyczna jazda rowerem jest bezpieczniejsza, przyjemniejsza, wygodniejsza. 

"Nowe trasy rowerowe, które powstały w Polsce w ostatnich latach, zbliżyły standard uprawiania turystyki rowerowej w Polsce do takiego, jakim od lat mogą cieszyć się mieszkańcy innych europejskich krajów. Sieć dróg rowerowych nadal rozbudowują Małopolska i Pomorze Zachodnie, dołączyło do nich także Pomorskie. Swoich zwolenników mają mniejsze projekty jak Kaszubska Marszruta i Żelazny Szlak Rowerowy. Dzięki temu podróże rowerowe po Polsce powoli przestają być rozrywką z pogranicza sportów ekstremalnych i stają się łatwiej dostępne dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Bo europejski styl uprawiania turystyki rowerowej to oddzielone od ruchu samochodowego drogi rowerowe, biegnące w naturalnym środowisku, bezpieczne dla osób w każdym wieku, także dla rodziców z dziećmi, osób w starszym wieku i osób niepełnosprawnych." - Szymon Nitka - znajkraj.pl

18 MARCA 2023 SALA MICKIEWICZA

10.15 - 11.15  Szymon Nitka "Turystyka rowerowa - najlepsze szlaki i dobre praktyki czyli jak uszczęśliwić rowerowego turystę"

 

17 MARCA 2023 - SALA PUSZKINA

12.30 - 14.00  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych - "Turystyka rowerowa w Polsce" prezentacja

Panel poprowadzi Marcin Wujec, gośćmi będą Jarek Tarański - Velo Małopolska i Szymon Nitka, którzy opowiedzą między innymi o najlepszych rozwiązaniach w turystyce rowerowej, od starych mostów kolejowych zamienionych na rowerowe, po znaki drogowe dla turystów rowerowych. Oczywiście z wieloma rowerowymi inspiracjami w tle.