Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Karol Okrasa gościem specjalnym targów ITTF Warsaw

Podziel się

W sobotę 18 marca o godzinie 12.00 zapraszamy na wykład Karola Okrasy, który opowie o regionach, które promują się poprzez wspaniałą lokalną kuchnię opartą o swojskie produkty i wielopokoleniowe tradycje kulinarne.

"Lokalne smaki magnesem współczesnej turystyki”

Karol Okrasa przedstawi temat napędzania i formowania turystyki kulinarnej w naszym kraju. Każdy bowiem turysta odwiedzający dany region musi zrobić w ciągu dnia obowiązkowo 4 rzeczy… Musi się gdzieś przespać i zjeść ŚNIADANIE, OBIAD I KOLACJĘ.!!! Są to okazje do tego, by zaszczepić w nas ciekawość do regionu, kultury i kuchni. Kuchnia jest elementem kultury, może być sztuką i jest niewątpliwie magnesem przyciągającym globtroterów. Jest też przez swoją różnorodność niezwykle unikalna, odmienna, dziewicza na każdym szczeblu i przez to atrakcyjna turystycznie.

 

Karol Okrasa to jeden z najbardziej utalentowanych szefów kuchni swojego pokolenia. Zawodowe szlify zdobywał w hotelu Le Meridien Bristol, gdzie został pierwszym polskim szefem kuchni. We wrześniu 2010 otworzył autorską restaurację „Platter by Karol Okrasa” w hotelu Intercontinental w Warszawie, która doskonale wpisała się na mapę kulinarnych miejsc w stolicy, jako ta, która w rankingu Poland 100 Best Restaurant Awards 2019 zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

Styl jego gotowania świetnie znają telewidzowie. Już od lat Karol Okrasa prowadzi popularne programy tj. „Kuchnia z Okrasą”, „Smaki czasu z Karolem Okrasą”, a ostatnio „Okrasa łamie przepisy” w którym sięga do starych, wypróbowanych przepisów, by odkryć ich smak na nowo. Oprócz pasji do gotowania jest wielkim miłośnikiem podróży, które są często inspiracją do wprowadzania nowych, oryginalnych i wyszukanych smaków w jego kuchni. Przez lata kariery zdobył wiele nagród, między innymi nagrodę Chef de L'Avenir w 2008 r przyznawaną przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną dla najbardziej uzdolnionych młodych szefów kuchni. Wyróżniony tytułem Chef Chalange  w 2008 dla najlepszego szefa kuchni międzynarodowej sieci Le Meridien. Laureat nagrody Oskar Kulinarny 2005 w kategorii osobowość kulinarna roku i zdobywca tytułu Hermes 2007  w kategorii osobowość gastronomii. We wrześniu 2011 r. został odznaczony przez Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall medalem Komisji Edukacji Narodowej, a w  listopadzie 2011 r.  otrzymał z rąk Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego odznakę BENE MERITO. Jest to najważniejsze odznaczenie państwowe przyznawane za zasługi dla promocji polskiej kultury w kraju i zagranicą.

18 marca 2023 godz. 12.00 - 13.00 sala im. Goethego, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie