Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Finlandia na każdą pogodę

Podziel się

Finlandia jest fascynującym krajem, który ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku - od zapierających dech w piersiach naturalnych krajobrazów i innowacyjnych technologii po bogate tradycje kulturowe i wyśmienitą kuchnię. Podczas sobotniej prezentacji 16 marca Ambasador Finlandii oraz Tomaszem Zubilewicz, przedstawią co Finlandia, a w szczególności region Oulu, ma do zaoferowania odwiedzającym ją turystom.

Finlandia oferuje odwiedzającym możliwość korzystania z szerokiej gamy zajęć na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki, jazda na nartach, wędkarstwo. Wreszcie, odwiedzający Finlandię mogą delektować się wyśmienitą kuchnią tego kraju.

Istnieje wiele ekscytujących przygód i doświadczeń, które Finlandia może zaoferować zagranicznym turystom. Oto kilka przykładów:

 1. Polowanie na zorzę polarną: Finlandia to jedno z najlepszych miejsc na świecie do oglądania zorzy polarnej. Odwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, aby polować na zorzę polarną i doświadczyć magii tego naturalnego zjawiska.
 2. Husky safari: przejażdżki zaprzęgami husky są popularnym zajęciem w Laponii. Odwiedzający mogą cieszyć się przejażdżką przez zaśnieżone krajobrazy i rzucić okiem na tradycyjny sposób życia w fińskiej dziczy.
 3. Ice fishing: Odwiedzający mogą poczuć dreszczyk emocji podczas wędkowania pod lodem na zamarzniętym jeziorze. Mogą wywiercić dziurę w lodzie, zarzucić żyłkę i czekać, aż ryba weźmie. To relaksująca aktywność, która daje szansę na kontakt z naturą.
 4. Jazda na skuterach śnieżnych: Jazda na skuterach śnieżnych jest popularnym zajęciem w Finlandii, zwłaszcza w Laponii. Odwiedzający mogą jeździć przez zaśnieżone krajobrazy i cieszyć się dreszczykiem prędkości i przygody.
 5. Kultura sauny: Sauna jest istotną częścią kultury fińskiej, a odwiedzający mogą doświadczyć tradycyjnej sauny fińskiej lub sauny dymnej w wielu miejscach. Mogą zrelaksować się w gorącej  saunie, a następnie ochłodzić się w pobliskim jeziorze, przeręblu lub zaspie śnieżnej.
 6. Kuligi z reniferami: Odwiedzający mogą doświadczyć tradycyjnego środka transportu w Laponii, przejeżdżając saniami z reniferami. To wyjątkowy sposób na odkrywanie zimowych krajobrazów i kontakt z lokalną kulturą.
 7. Narciarstwo i snowboard: Finlandia ma wiele ośrodków narciarskich, które oferują szereg stoków zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Odwiedzający mogą jeździć na nartach, snowboardzie i uprawiać inne sporty zimowe w pięknych fińskich krajobrazach.

Niezależnie od tego, czy odwiedzający szukają zajęć na świeżym powietrzu, wrażeń kulturalnych czy kulinarnych przysmaków, Finlandia ma coś dla każdego.

 

W sobotę 16 marca zapraszamy na godzinę 10.15 do sali Mickiewicza w Pałacu Kultury i Nauki na prezentację, którą poprowadzę nasi znakomici goście:

 1. Päivi Laine – Ambasador Finlandii w Polsce
 2. Tomasz Zubilewicz – prezenter pogody, TVN
 3. Kirsi Manninen i Helmi-Armiida Autti – region Ruka-Kuusamo
 4. Satu Himanka – Visit Kalajoki