Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie 21-23 listopada 2024❗❗❗  

Drugi dzień targów - konferencje, debaty i prezentacje

Podziel się

Drugi dzień targowych spotkań minął w atmosferze gwaru rozmów biznesowych rozmów i spotkań branżowych. W trzech salach konferencyjnych odbywały się konferencje, prezentacje i debaty przedstawicieli sektora turystyki. Były konkursy, degustacje i spora dawka praktycznej wiedzy.

Piątkowy program targów rozpoczął się od debaty branżowej przygotowanej przez Polską Izbę Turystyki, która wspólnie z Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego dyskutowała na temat uczciwej konkurencji oraz praw konsumentów usług turystycznych. Przedstawiciele branży turystycznej uważają, że liczba przywilejów i praw, które przysługują polskim klientom biur podróży, jest wystarczająca, natomiast kolejnym krokiem jest ochrona przedsiębiorców. Po debacie odbyło się posiedzenie Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Piątek na targach to także dzień, w którym ekspozycję targową odwiedziły zorganizowane grupy uczniów i studentów związane z profilem kształcenia turystyka, hotelarstwo i gastronomia oraz inne pokrewne.

Uczniowie wzięli udział w konferencji branżowej pt. "Cyfryzacja w branży turystycznej. Czy turystyka podąży drogą e-commerce i będzie w pełni online?". Podczas konferencji prelekcje wygłosili: Justyna Skorupska (e-Izba, Accenture Song), Jakub Biczkowski (Chief E-Commerce Officer, wakacje.pl), Mateusz Kurowski (Manager produktów e-commerce, mBank), Agnieszka Kukałowicz (co-Funder, CEO, Qtravel.AI). Podsumowaniem konferencji był panelu dyskusyjny na temat obszarów cyfryzacji w turystyce.

Podczas konferencji przedstawiono sytuację biur podróży w obliczu transformacji cyfrowej, sposoby na pozyskanie klienta oraz większą możliwość personalizacji wycieczek z wykorzystaniem technologii. Wymogiem podstawowym dla przedsiębiorstw turystycznych jest dostosowanie stron internetowych do urządzeń mobilnych. Istotne są również różnice między poszczególnymi pokoleniami, korzystającymi z internetowych biur podróży. W ramach panelu dyskusyjnego rozważano możliwości internetyzacji turystyki oraz wykorzystania sztucznej inteligencji dla jej rozwoju. Po konferencji młodzież odwiedziła część wystawienniczą targów.

Turystyczne targi w Warszawie to pierwsze po pandemii spotkanie branży, a przede wszystkim idealne miejsce na prezentację oferty turystycznej, pokazanie walorów danego regionu, znalezienie partnera biznesowego.
Na podróż po atrakcjach turystycznych zaprosiły zwiedzających takie kraje jak: Grecja, Macedonia, Indie czy Finlandia.

Na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych o turystyce rowerowej w Polsce opowiedzieli Marcin Wujec, Jarek Tarański - Velo Małopolska i Szymon Nitka. Rozmowy toczyły się na temat najlepszych rozwiązaniach w turystyce rowerowej, od starych mostów kolejowych zamienionych na rowerowe, po znaki drogowe dla turystów rowerowych. Oczywiście z wieloma rowerowymi inspiracjami w tle.

Jutro ostatni dzień targów z bogatym programem dla publiczności - serdecznie zapraszamy.